Tantárgy neve, kódja: Szereléstechnológia és készüléktervezés, GGEPBAL-SZERKESZ-1
Megismertetni a hallgatókkal a szereléstechnológia, készüléktervezés alapfogalmait, helyüket a termék előállításának folyamatában, és a minőségügyi vonatkozásait. A tantárgy kiemelten foglalkozik az alkatrészek szereléshelyes kialakításával, az alkatrészkapcsolatok létesítésével, a kötések minőségi követelményeivel és a létesítésük eszközeivel. Külön figyelmet fordítunk a módszeres készüléktervezés lépésire, a készülékek alkalmazott elemeire, azok tervezésére és működtetésükre. A szerelési műveletek gép
KÉSZÜLÉKTE
Tudása:
A képzés célja, hogy a hallgatók képesek legyenek önállóan, illetve kisebb csoportban projekt feladatként munkadarab befogó készüléket megtervezni, annak legyártását, összeszerelését megszervezni, valamint dokumentálását a minőségbiztosítási rendszerben alkalmazni. A végzett mérnökök olyan korszerű ismeretekre tesznek szert, ami elősegíti, növelni fogja konstrukciós érzéküket, a problémamegoldó-, és döntéshozó képességüket.Vállalja a felelősséget az irányítása alatt zajló részfolyamatokért.Bekapcsolódik gépészeti témájú kutatási és fejlesztési projektekbe, a cél elérése érdekében, a fejlesztői csoport tagjaival együttműködve mozgósítja elméleti és gyakorlati tudását, képességeit.Kezdeményező szerepet vállal műszaki problémák megoldásában.Munkatársait és beosztottjait felelős és etikus szakmagyakorlásra ösztönzi.
Félévközi tanulmányi követelmények:
Egy zárthe
Vizsgakövetelmények:
.
Készülékek
Göndöcs B., Vehovszky B., Weltsch Z.: Szerelés, minőségbiztosítás, elektronikus jegyzet, Typotex Kiadó, www.tankonyvtar.hu, (2012)Jakab S., Kodácsy J.: Szerelés és javítástechnika, elektronikus jegyzet, Typotex Kiadó, www.tankonyvtar.hu, (2012)