Tantárgy neve, kódja: WEB-programozás II., GINFBAL-WEBPROG2-1
A hallgatók megismerjék a webes alkalmazások fejlesztésére alkalmazott fontosabb eszközöket és technikákat, és képesek legyenek alkalmazni a megszerzett ismereteket webes alkalmazások fejlesztésében.
Weboldalak és webes alkalmazások. Szerver oldali programozás. Haladó programozás PHP-ben. SOAP alapú web-szolgáltatások. RESTful web-szolgáltatások. Webes alkalmazások tervezésének szempontjai. Tervezési minták. Kliens oldali programozás, programozás JavaScript-ben. AJAX és alkalmazásai. A jQuery JavaScript könyvtár, jQueryUI, jQuery és AJAX. Szerver oldali JavaScript. Webes alkalmazások fejlesztések mobil eszközökre. Reszponzív tervezés, Reszponzív webes alkalmazások. Biztonsági kérdések. Hasznos eszközök a webes alkalmazások fejlesztésére.
Tudása:
Képességei
- Képes alkalmazást fejleszteni, kliens-szerver és WEB, mobil rendszereket programozni, multiplatform rendszereket kialakítani.
- Képes a megszerzett alapismeretekre építve egy-egy műszaki informatikai területen mélyebb ismeretek önálló megszerzésére, a szakirodalom feldolgozására, majd a területhez kapcsolódó informatikai problémák megoldására.
- Együttműködik informatikusokkal és villamosmérnökökkel a csoportmunka során, és más szakterületek képviselőivel is az adott probléma követelményelemzésének és megoldásának kimunkálása során.
- Folyamatosan képezi magát és lépést tart az informatikai szakma fejlődésével.
Tudása
- Ismeri a főbb programozási paradigmákat, programnyelveket, fejlesztési eszközöket. Tudása kiterjed az információs rendszerek modellezésére, adatbázis alapú rendszerek kialakítására, számítógépes hálózatok felépítésére, működésére és implementációjára, intelligens rendszerek jellemzőire, a mobil alkalmazásfejlesztés sajátosságaira, a korszerű, általános célú operációs rendszerek menedzselésére, és az IT biztonság szempontjaira
- Ismeri a fontos szoftverfejlesztési módszertanokat, informatikai tervek és dokumentációk jelölésrendszerét.
- Ismeri az informatika és a mérnöki szakma szókincsét és kifejezési sajátosságait magyar és angol nyelven, legalább alapszinten.
- Hitelesen képviseli a mérnöki és informatikai szakterületek szakmai alapelveit.
-Nyitott az új módszerek programozási nyelvek, eljárások megismerésére és azok készség szintű elsajátítására
- Törekszik a hatékony és minőségi munkavégzésre.
Félévközi tanulmányi követelmények:
A félév során a hallgatók az elméleti anyagból egy 30 pontos zárthelyi dolgozatot írnak és elkészítenek két 35 pontos házi feladatot. A sikeres félév feltétele: az elméleti dolgozatból legalább 15 pont, mindkét házi feladatból legalább 17 pont, összesen legalább 50 pont elérése. Az oktató a félév első konzultációján tájékoztatja a hallgatókat a zárthelyi dolgozat helyéről és idejéről.
Vizsgakövetelmények:
Gyakorlati jegy a megszerzett pontok alapján a TVSZ szerint.
Neptun Meet Street-re feltöltött segédanyagok. A laboratóriumokban minden hallgatónak külön, korszerű számítógépes hozzáférés biztosított. Az internetes források a hallgatók részére fenntartott számítógépes szolgáltatóteremben hozzáférhetőek.
[1] Neptun Meet Street-ben elérhető oktatási anyagok. [2] Web-programozás 2. https://moodle.nje.hu/course/view.php?id=277
[1] Wankyu Choi és mások: PHP5. Bevezetés a PHP5 programozásába. Panem, 2006. [2] Gottdank Tibor: Webszolgáltatások. XML alapú kommunikáció az Interneten. Computerbooks, 2003. [3] David Flanagan: JavaScript: The Definitive Guide, Sixth Edition, O’Reilly Media, Inc., 2011. [4] Shawn M. Lauriat: Ajax felsőfokon. Kiskapu, 2008. [5] Elektronikus források: http://docs.jquery.com/ http://jquerymobile.com/ http://getbootstrap.com http://tutorialspoint.com http://w3schools.com