Tantárgy neve, kódja: Projekt feladat I., GUZEBAL-PROJFEL1-1
A szakmai gyakorlat célja, hogy a képzés során szakképzettségnek megfelelő munkahelyen, munkakörben az elméleti és gyakorlati ismeretek összekapcsolása, a szakma gyakorlásához szükséges munkavállalói kompetenciák munkafolyamatokban történő fejlesztése, az anyag-eszköz-technológia ismeretek és gyakorlati jártasságok, valamint a munkafolyamatokban a személyi kapcsolatok és együttműködés, feladatmegoldásokban az értékelő és önértékelő magatartás, az innovációs készség fejlesztése. A szakmai gyakorlat során a hallgatónak tovább kell fejlesztenie, illetve el kell mélyítenie az addigi tanulmányai alatt megszerzett készségeket és ismereteket. A szakmai gyakorlat során nagy hangsúlyt kell fektetni a hallgatók:a. önálló problémamegoldó-képességének fejlesztésére,b. a csapatban történő munkavégzés erősítésére,c. az önálló munkavégzés képességének fejlesztésére,d. az idegen nyelv(ek) gyakorlására, a döntés-előkészítés fejlesztésére.A szakmai gyakorlat megkezdésének feltétele: minimum 70 tanulmányi kredit teljesítése.A szakmai gyakorlati helynek alkalmasnak kell lennie a megfogalmazott célok és követelmények elérésére, illetve teljesítésére.
A szakmai gyakorlat teljesítésének formai szabályai: Ha a hallgató a szakmai gyakorlatát az 5. és 6. félévben, két részletben teljesíti, akkor az 5. félévben fel kell vennie a Projektfeladat I., a 6. félévben pedig a Projektfeladat II. tantárgyat. A két részben történő teljesítéskor a két rész munkaóráinak arányára nincs megkötés. Ha a szakmai gyakorlatot egyben, a 6. félévben teljesíti a hallgató, akkor a 6. félévben egyszerre fel kell vennie a Projektfeladat I. és a Projektfeladat II. tantárgyat. A szakmai gyakorlat teljesítésének formai követelményei azonosak a Projektfeladat I-II. tantárgyak teljesítésének követelményeivel a két tantárgy kreditértéke összesen 23 kredit, 7 + 16 kredit bontásban. A szakmai gyakorlat teljesítésével a hallgató teljesíti a Projektfeladat I-II. tárgyakat.
Tudása:
– Képes az angol nyelvű szakirodalom megismerésére, a szakszöveg megértésére és feldolgozására.– Képes magyar és angol nyelven kommunikálni szakmai kérdésekről felhasználókkal és szakember kollégákkal.– Képes folyamatos önképzésre, lépést tartva ezáltal az informatikai szakma fejlődésével.
– Az angolnyelv-tudása eléri a képzéshez, valamint a folyamatos szakmai önképzéshez szükséges szintet.– Angolnyelv-tudása eléri a szakképzettséggel ellátható szakmai feladatok elvégzéséhez szükséges szintet.– Digitális technológia hatékony alkalmazása, tanulási célok elérését szolgáló digitális megoldások ismerete.– Szaknak, szakképzésnek megfelelő digitális kompetencia és szakmaspecifikus digitális készségek, médiatudatosság, biztonságos internethasználat.
– Nyitott az informatikai eszközöket alkalmazó más szakterületek megismerésére és az ott felmerülő informatikai problémák megoldására, együttműködve az adott terület szakembereivel.– Érti és magáénak érzi a szakma etikai elveit és jogi vonatkozásait, döntési helyzetekben maradéktalanul figyelembe véve azokat.– Törekszik a hatékony és minőségi munkavégzésre.– Szem előtt tartja és ügyel a munkatársai és a megrendelők adatainak, információinak biztonságára.
Félévközi tanulmányi követelmények:
A gyakorlati hely értékelése mellett a felelős oktatási egység előre megadott szempontok szerint értékeli a beadott beszámolót.
Vizsgakövetelmények:
A projektfeladat teljesítéséhez szükséges részletes szabályzat.