Tantárgy neve, kódja: Vállalati információs rendszerek II, GINFBAN-VAINFRE2-1
A tárgy oktatásának célja, hogy a hallgatók megismerkedjenek az információs rendszereknek a tervezésben és döntéshozatalban játszott szerepével.
Vállalati információrendszerek egyes moduljai miként működnek együtt az üzleti folyamatok támogatásában. Ellátási láncok információigénye. Ellátási láncok tervezése, hosszú- és középtávú döntések. Ellátási láncok működtetési kérdései.
Elsajátítandó ismeretanyag laboratórium:
Erőforrásokkal kapcsolatos tervezési feladatok megfogalmazása és megoldása egy ismert piaci modellező rendszer segítségével.
Tudása:
tudása
- Ismeri az informatikai szakterületének műveléséhez szükséges természettudományi elveket és módszereket (matematika, fizika, egyéb természettudományok).
képességei
- Felhasználja az informatikai szakterületének műveléséhez szükséges természettudományi elveket és módszereket (matematika, fizika, egyéb természettudományok) az informatikai rendszerek kialakítását célzó mérnöki munkájában.
- Képes vállalati információs rendszereket fejlesztésére és korábbi fejlesztések implementációjára.
- Képes a megszerzett alapismeretekre építve egy-egy műszaki informatikai területen mélyebb ismeretek önálló megszerzésére, a szakirodalom feldolgozására, majd a területhez kapcsolódó informatikai problémák megoldására.
- Együttműködik informatikusokkal és villamosmérnökökkel a csoportmunka során, és más szakterületek képviselőivel is az adott probléma követelményelemzésének és megoldásának kimunkálása során.
- Nyitott az informatikai eszközöket alkalmazó más szakterületek megismerésére és azokon informatikai megoldások kidolgozására az adott terület szakembereivel együttműködve.
- Feltárja az alkalmazott technológiák hiányosságait, a folyamatok kockázatait és kezdeményezi az ezeket csökkentő intézkedések megtételét.
- digitális technológia hatékony alkalmazása, tanulási célok elérését szolgáló digitális megoldások ismerete
Félévközi tanulmányi követelmények:
Az előadásokon elhangzottak folyamatos feldolgozása, aktív részvétel a laboratóriumi gyakorlatokon. Önálló ismerkedés a programcsomagokkal. A kiadott feladatok önálló megoldása és a megoldások beküldése. Kiselőadás tartása. Elméleti kérdések megválaszolása.
Vizsgakövetelmények:
A gyakorlati jegy megállapítása a TVSz alapján történik.
Az előadás aktualizált prezentációs vázlata és teljes anyaga. Az AIMMS modellező rendszer bevezető ismertetése és minta-alkalmazások leírásai: Bisschop, Heerink: AIMMS tutorial for Beginners. Bisschop: AIMMS Optimization Modeling.
[1] E.F. Monk, B.J. Wagner. Concepts in Enterprise Resource Planning. Cengage Learning, 2013. ISBN-13: 978-1-111-82039-8.
[1] S. Chopra, P. Meindl. Supply Chain Management. Pearson, 2013. ISBN: 9780132743952.