Tantárgy neve, kódja: Szakdolgozat I., GLOGBAL-SZAKDOL1-1
A szakdolgozatban – tanszéki (belső) és üzemi (külső) konzulens irányítása mellett – a szakdolgozati feladatlapon részletesen megjelölt gyakorlatias jellegű komplex műszaki-gazdasági feladatot kell megoldani.
Szakdolgozati témavázlat elkészítésének megismerése, irodalmazási technikák elsajátítása. Szakdolgozat tartalmi és formai követelményének megismerése. Könyvtárak, adatbázisok megismerése és alkalmazása. Plágium fogalmának megismerése. Tudományos nyelv megfelelő alkalmazása, ábrák, táblázatok, diagramok készítése.
Tudása:
Ismeri a logisztikai folyamatokat, azok lebonyolításának módjait, technikai lehetőségeit. Ismeri az alapvető logisztikai igények felmérésének módszereit és megvalósítási lehetőségeit, gyakorlatát. Képes integrált ismeretek alkalmazására a közlekedés, a mobilgépek, a folyamatelmélet, az ipari termelési folyamatok, az elektronika, és informatika szakterületeiről. Képes önálló tanulás megtervezésére, megszervezésére és végzésére. Képes a megszerzett informatikai ismereteket a közlekedés és szállítás szakterületén adódó feladatok megoldásában alkalmazni. Képes ismereteit alkotó módon használva munkahelye erőforrásaival hatékonyan gazdálkodni. Feltárja az alkalmazott technológiák hiányosságait, a folyamatok kockázatait és kezdeményezi az ezeket csökkentő intézkedések megtételét.
Félévközi tanulmányi követelmények:
15-20 oldal szakirodalmi feldolgozás összeállítása a szakdolgozat témájában.
Vizsgakövetelmények:
-
-
Fercsik Erzsébet: Dolgozatírás – felsőfokon. Krónika Nova Kiadó, Budapest, 2002., ISBN: 9789639128941; Dr. Majoros Pál: Kutatásmódszertan, avagy hogyan írjunk könnyen, gyorsan jó diplomamunkát? Nemzeti Tankönyvkiadó Rt., Budapest, 2003.
Szakdolgozati útmutató. A szakdolgozat témájához kapcsolódó szakirodalom.