Tantárgy neve, kódja: Valószínűség-számítás és statisztika, GLOGBAL-VALOSTAT-1
A tantárgy oktatásának célja, hogy a hallgatók megismerkedjenek a műszaki terület tanulmányozásához szükséges felsőbb matematika (valószínűségszámítás és matematikai statisztika) fogalmaival, módszereivel és az ezekhez kapcsolódó szakkifejezésekkel, összefüggésekkel, tételekkel.
A véletlen
Tudása:
Ismeri a logisztikai folyamatokat, azok lebonyolításának módjait, technikai lehetőségeit. Képes alkalmazni a logisztikai folyamatokkal kapcsolatosan megismert számítási, modellezési elveket és módszereket. Képes értelmezni és jellemezni a logisztikai folyamatok elemeit, azok kapcsolatát, szerepét és jelentőségét a teljes folyamatban. Képes felismerni az ipari termelési és gazdasági rendszerekben a közlekedési, szállítási, anyagmozgatási folyamatot, a logisztikai rendszer megvalósításához szükséges eszközigényeket. Képes irányítani és ellenőrizni a logisztikai folyamatokat a minőségbiztosítás és minőségszabályozás elemeit szem előtt tartva. Képes ismereteit alkotó módon használva munkahelye erőforrásaival hatékonyan gazdálkodni. Törekszik arra, hogy feladatainak megoldása, vezetési döntései az irányított munkatársak véleményének megismerésével, lehetőleg együttműködésben történjen.
Félévközi tanulmányi követelmények:
A gyakorla
Vizsgakövetelmények:
-
Coospace-re feltöltött anyagok.
Nagy-György Judit,Osztényiné Krauczi Éva, Székely László: Valószínűségszámítás és statisztika példatár, Polygon Jegyzettár. Solt György: Valószínűségszámítás, (Bolyai-könyvek), Műszaki Kiadó, 2010. ISBN: 9789631630374; Lukács Ottó: Matematikai statisztika, (Bolyai-könyvek), Műszaki Kiadó, 2016. ISBN: 9789631630367