Tantárgy neve, kódja: Szakdolgozat I., GLOGBAN-SZAKDOL1-1

Szak neve, képzési szintje: Logisztikai mérnöki alapszak, BSc
Tanterv: 2017
Heti órászám (előadás + gyakorlat + labor): 0+0+1
Kreditérték: 5
Elmélet: 0 %
Gyakorlat: 100 %
A tantárgy tantervi helye: 6. félév
Munkarend: Nappali
Előtanulmányi feltételek: 100 kredit
Értékelés: aláírás
Tantárgy besorolása:
Oktatás nyelve: Magyar
Tantárgyfelelős: Dr. Török Erika
Felelős tanszék: Informatika Tanszék
Tantárgy oktatója(i): Dr. Török Erika
Ellenőrzésért felel: Bajákiné Szűcs Éva
Tárgy oktatásának célja:
A szakdolgozatban – tanszéki (belső) és üzemi (külső) konzulens irányítása mellett – a szakdolgozati feladatlapon részletesen megjelölt gyakorlatias jellegű komplex műszaki-gazdasági feladatot kell megoldani.
Elsajátítandó ismeretanyag laboratórium:

Elsajátítandó szakmai kompetenciák (tudás, képesség, attitűd, autonómia és felelősség, további szakmai kompetenciák):
Tudása:


Képességei:

Ismeri a logisztikai folyamatokat, azok lebonyolításának módjait, technikai lehetőségeit. Ismeri az alapvető logisztikai igények felmérésének módszereit és megvalósítási lehetőségeit, gyakorlatát. Képes integrált ismeretek alkalmazására a közlekedés, a mobilgépek, a folyamatelmélet, az ipari termelési folyamatok, az elektronika, és informatika szakterületeiről. Képes önálló tanulás megtervezésére, megszervezésére és végzésére. Képes a megszerzett informatikai ismereteket a közlekedés és szállítás szakterületén adódó feladatok megoldásában alkalmazni. Képes ismereteit alkotó módon használva munkahelye erőforrásaival hatékonyan gazdálkodni. Feltárja az alkalmazott technológiák hiányosságait, a folyamatok kockázatait és kezdeményezi az ezeket csökkentő intézkedések megtételét.

Attitűdje:


Autonómia és felelősség:


További szakmai kompetenciák:


A számonkérés és értékelés rendszere:
Félévközi tanulmányi követelmények:
A szakdolgozati téma megnevezése, egyetemi és ha lehetséges, akkor külső konzulenssel egyeztetés a választott témáról, 6-8 slide-os diasor a szakdolgozat témájáról, melyet a belső (és külső) konzulens elfogadott,13-15 oldal szakirodalmi feldolgozás összeállítása a szakdolgozat témájában.
Vizsgakövetelmények:

-

Tanulmányi segédanyagok, laborháttér:

-

Kötelező irodalom:

Szakdolgozati útmutató. https://gamf.uni-neumann.hu/oktatasszervezes/ Fercsik Erzsébet: Dolgozatírás – felsőfokon. Krónika Nova Kiadó, Budapest, 2002., ISBN: 9789639128941 Dr. Majoros Pál: Kutatásmódszertan, avagy hogyan írjunk könnyen, gyorsan jó diplomamunkát? Nemzeti Tankönyvkiadó Rt., Budapest, 2003.

Ajánlott irodalom:

A szakdolgozat témájához kapcsolódó szakirodalom.