Tantárgy neve, kódja: Analízis II., GMUMBAL-ANALIZI2-1
A tantárgy oktatásának célja, hogy a hallgatók megismerkedjenek a műszaki terület tanulmányozásához szükséges felsőbb matematika (analízis) alapfogalmaival, módszereivel és az ezekhez kapcsolódó szakkifejezésekkel, összefüggésekkel, tételekkel.
Egyváltozós függvények határozatlan és határozott integrálja. Az integrálszámítás alkalmazásai. Kétváltozós függvények analízise, parciális derivált, szélsőérték. Kettős integrál és alkalmazásai. Közönséges differenciálegyenletek. Első- és másodrendű differenciálegyenletek: szeparábilis, homogén fokszámú, lineáris differenciálegyenlet; hiányos, lineáris állandó-együtthatós másodrendű differenciálegyenletek. Differenciálegyenletek műszaki alkalmazásai.
Tudása:
Ismeri a műszaki szakterület műveléséhez szükséges általános és specifikus természettudományi, műszaki tudományi, gazdálkodás- és szervezéstudományi elveket, szabályokat, összefüggéseket, eljárásokat. Betartja a munkavégzés és munkavállalás jogi, erkölcsi és szakmai szabályrendszerét.
Félévközi tanulmányi követelmények:
A félév során 2 zárthelyi dolgozat megírására kerül sor 30-30 pont értékben. A 30 pontot el nem érő hallgatóknak lehetősége van 60 pontos javító dolgozat megírására a szorgalmi időszak utolsó hetében. Vizsgára bocsátás feltétele: A félév során a megírásra kerülő zárthelyi dolgozatok + órai munka eredményeképp legalább 30 pont elérése.
Vizsgakövetelmények:
Az írásbeli vizsgán egy 40 pontos dolgozat megírására kerül sor. A vizsgajegy a gyakorlatokon szerzett maximális 60 pont és a vizsgán szerzett maximális 40 pont összegeként a TVSZ 22. § szerint alakul.
Coospace-re feltöltött gyakorlati segédanyagok.