Tantárgy neve, kódja: Gépgyártástechnológia, GMUSFKN-GEPGYAR1-1
A Gépgyártástechnológia c. tárgy célja, hogy a hallgatók megismerjék az ipari technológiákban használatos számítógépes rendszereket, annak gazdasági jellemzőit, valamint megismerjék a konvencionális gyártási eljárásokat és azoknak kísérő jelenségeit.
A Gépgyártástechnológia c. tárgy célja, hogy a hallgatók megismerjék az ipari technológiákban használatos számítógépes rendszereket, annak gazdasági jellemzőit, valamint megismerjék a konvencionális gyártási eljárásokat és azoknak kísérő jelenségeit.
Elsajátítandó ismeretanyag gyakorlat:
A tantárgyon belül a hallgatók az előadásokon a vállalati tevékenységi rendszerekkel, a CA-technikákkal, a gépipari technológiák pontosságával, a gyártási és technológiai folyamatokkal, a normaidő számításának módjával, a forgácsképződés folyamatával, a költségkalkulációval és a különböző konvencionális technológiákkal foglalkoznak. A gyakorlati órákon elsajátítják a szerszámok élgeometriájának képezési módszertanát.
Elsajátítandó ismeretanyag laboratórium:
A laborokban bemutató formában láthatja az esztergálás, fúrás, marás, köszörülés, gyalulás, vésés és üregelés technológiai változatait, gépeit, valamint azoknak kísérő jelenségeit.
Tudása:
tudás - Ismeri a műszaki képzési terület adott részterületéhez kapcsolódó tevékenységek legfontosabb eljárásait, eszközeit és dokumentációs rendszerét. - Ismeri a speciális szakterületének lényeges gyakorlati munkafogásait, munkafolyamatait. - Az ipari termelés területén elindult technológiai forradalom, az Ipar 4.0 alapú működés és technológiai tudás, a kiber-fizikai rendszerek, önszervező mechanizmusok. képesség - Alkalmazza a műszaki képzési terület adott részterületére vonatkozó adatgyűjtési módszereket. - Feladatmegoldása során képes együttműködni és szakmai kommunikációt folytatni más szakemberekkel. attitűd és/vagy autonómia és felelősségvállalás - Elkötelezett a minőségi követelmények betartása iránt. - Vállalja és elfogadja a műszaki képzési területet, az ott ellátandó mérnöki kisegítő tevékenységeket.
Félévközi tanulmányi követelmények:
A vizsgára bocsátás feltétele egyzh legalább 50%-os teljesítése.
Vizsgakövetelmények:
A vizsga írásbeli és szóbeli részből áll. A szóbeli vizsga feltétele az írásbelin való legalább 50%-os megfelelés. Megajánlott jegy nincs.
1. Kodácsy J.: Gépgyártás . GAMF tanköyv 2010. ISBN 978-963-81-5. 2. Andrew Y. C. Nee: Hanbook of manufacturing Engineering and Technology. Volume 2. ISBN 978-1-4471-4669-8. Springer 2015 3. Dudás I.: Gépgyártástechnológia I. ME Kiadó, 2002. ISBN 963-661-342-7.